Lookbook kolekcji biżuterii Raw – odsłona 1

Ogień fascynuje, zachwyca swym pięknem, a jednocześnie przeraża. Będący pod naszą kontrolą przyjemnie ogrzewa, jest nieodłącznym towarzyszem naszego codziennego życia. Jednak przy utracie kontroli, staje się niebezpiecznym żywiołem.

Biżuteria rzeźbiona ogniem

surowy pierścionek artystyczny inny niż wszystkie

Kolekcja Raw to efekt mojej kilkuletniej „przyjaźni z ogniem”. Wciąż pamiętam pierwsze kroki w poznawaniu mojego (teraz już podstawowego) narzędzia pracy, jakim jest lutownica gazowa. Wielkość i barwa ognia, regulacja ilości tlenu, długość płomienia, sposób poruszania palnikiem – to wszystko było mi zupełnie obce. Dziś jestem trochę dalej na tej drodze i dzięki skupieniu, większemu wyczuciu i intuicji szukam nowych ścieżek w „tworzeniu ogniem”. Dzięki temu, mogę Wam dzisiaj zaprezentować efekt tych prac. ^-^

kolczyki wkrętki duże okrągłe ze srebra na dłoni

kolczyki wiszące łezki srebro 925 na uchu

Przestawiona tutaj biżuteria Raw jest zapowiedzią większej kolekcji. Planuję przynajmniej dwie kolejne odsłony. Przy trzeciej pojawią się kompozycje z kamieniami.

otwarta bransoletka srebrna 6 mm

Kolekcja Raw to efekt balansowania na granicy kontroli i zniszczenia – wystarczy jeden zgubny ruch i w jednej chwili cały efekt może pójść z dymem. Natura rzadko daje drugą szansę. Tutaj, w dogodnych warunkach pracowni wielokrotnie mogłam próbować ujarzmiać ogień, a właściwie… starać się go zrozumieć. I tak powoli, cierpliwie, krok po kroku zaprzyjaźniałam się z żywiołem ognia tworząc ciekawe „obrazy” – rzeźby jakie z czasem pozwolił mi formować swymi płomieniami.

srebrny wisiorek księżyc w pełni na szyi

Dziękuję, że jesteście! ♡

Magda