lisc bellamente2 jasny roz oba

O MNIE

Witam Cię na mojej stronie! Jeśli jesteś tu pierwszy raz, to pozwól, że Ci się przedstawię. : )

Mam na imię Magda i od kilku lat zajmuję się tworzeniem biżuterii. Wszystko zaczęło się od chęci posiadania czegoś wyjątkowego, co popchnęło mnie do zakupu pierwszych narzędzi. Były nimi podstawowe rodzaje kleszczy oraz różnej grubości zwoje drutów miedzianych i mosiężnych. Naturalnym krokiem było późniejsze przejście na szlachetniejszy materiał. Mam na myśli srebro, z którym pracuję do dziś. Techniką, która zapoczątkowała moje pierwsze kroki w świecie biżuterii, było oplatanie drucików – tzw. wire-wrapping.

Kolejnym krokiem jaki poczyniłam w kierunku rozwoju, było ukończenie kursu lutowania w szkole złotniczej Wytwórnia Antidotum w Warszawie. Od tego czasu zaczęłam nie tylko łączyć lutowaniem grubsze bazy drucikowe do moich projektów wire-wrapping, ale także eksperymentować z blachą srebrną. Pasja tworzenia biżuterii wciągnęła mnie bez reszty. Z miesiąca na miesiąc odczuwałam coraz większe pragnienie rozwijania moich umiejętności, aby móc jak najwierniej przekuwać moją artystyczną wyobraźnię na realne przedmioty. Tak trafiłam do kolejnej szkoły złotniczej – krakowskiej Szkoły Złotnictwa Xerion„.

Mam na swoim koncie również doświadczenie zawodowe w krakowskiej pracowni złotniczej „Deco Echo, a chwilę później założyłam własną działalność pod nazwą „Gapula handmade”, a którą kontynuuję do dziś przemianowując ją na markę Bellamente.

Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej. : )
Jeśli ciekawią Cię sprawy dotyczące biżuterii, to zapraszam na mojego bloga, Facebooka i/lub Instagrama.

MG 0209 Edit

A prywatnie?

Jestem osobą z otwartym umysłem, wrażliwą i chłonącą rzeczywistość wszystkimi zmysłami. W przypływie energii próbuję „łapać wiele srok za ogon”, a w gorszych chwilach, zmierzając się z trudnymi zadaniami, kieruję się zasadą „bój się i rób”. Nauczyło mnie to pewnej odwagi do działania. Lubię odkrywać nowe możliwości, uczyć się i eksperymentować. Najlepiej „na żywym organiźmie”. Dziś, dzięki temu podejściu i wypróbowaniu wielu różnych ścieżek, dokładnie wiem czego chcę i w którym kierunku zmierzam. Tworząc biżuterię, przemycam w niej dużą cząstkę siebie, swojego spojrzenia na Świat i ważnych dla mnie wartości. Choć w mojej pracowni powstają przedmioty w kilku kobiecych stylach (bo każda z nas jest przecież inna i znajduje się na różnych etapach życia), a każdy z nich ma swój własny indywidualny charakter, łączy je parę cech wspólnych. Przede wszystkim jest to autentyczność, kobiecość, emocjonalność oraz nuta zadziorności.