Najczęściej zadawane pytania:

Czy można złożyć zamówienie indywidualne na biżuterię według własnego pomysłu?

Nie. Zamówienia indywidualne ustalane według własnych projektów przechodzą do historii wraz ze zmianą nazwy z Gapula handmade na Bellamente. W tym momencie możliwe będą jedynie zamówienia biżuterii widocznej w sklepie. Pozostawiam jednak możliwość modyfikacji niektórych elementów biżuterii, jak np. wybór kamieni czy zmiana drobnych elementów (np. bigli w kolczykach).

Czym jest zamówienie indywidualne w Sklepie Bellamente?

W sklepie Bellamente możesz spotkać się z określeniem „zamówienie indywidualne (czas realizacji ustalany indywidualnie)”. W swojej ofercie będę udostępniać artystyczne projekty z unikatowymi kamieniami (niepowtarzalnymi egzemplarzami). Oznacza to, że zdjęcie produktu jest przykładem prezentującym projekt lecz oprawiony w nim kamień będziesz mógł/mogła sobie wybrać spośród propozycji jakie do Ciebie wyślę.

Czym jest modyfikacja produktu i w jaki zakres ona obejmuje?

Na stronie sklepu udostępniam w standardzie różne opcje modyfikacji produktów, które obejmują wybór dotyczący rozmiarów (rozmiar pierścionka, długość bransoletki, długość naszyjników oraz łańcuszków do wisiorków oraz możliwość dokupienia przedłużek do łańcuszków, aby umożliwić ich regulację). Ponadto, dopuszczam możliwość zmiany na życzenie takich elementów jak rodzaj zapięcia bransoletki lub zmiana bigli (zawieszek na kolczyki z zamkniętych na otwarte lub odwrotnie lub zamontowania cieńszych jeśli grube są dla Twoich uszu problemem). W tym celu jednak musisz napisać do mnie notatkę do zamówienia z takim życzeniem.

Mam własne kamyczki lub muszelki i chciałabym je oprawić. Czy jest to możliwe?

W tym momencie jest to możliwe tylko w przypadku, jeśli gabaryty, kształt lub rodzaj szlifu kamienia pozwala na zastosowanie go w dostępnych w sklepie ofertach. Przykładowo, pierścionek Zorza Polarna bazuje na kamieniu w kształcie owalnym o szlifie kaboszonowym (z jedną płaską ścianką pod spodem). Posiadając kamień o podobnym kształcie i gabarytach, prawdopodobnie będę w stanie wykonać taki projekt z Twoim kamieniem. 🙂 Przed zamówieniem takiego produktu z własnym kamieniem, najpierw napisz do mnie wiadomość z zamieszczonym zdjęciem kamienia (nie każdy będzie się nadawał ze względu chociażby na kruchość, dlatego musi przejść najpierw weryfikację).

Czy jest możliwość zapakowania produktu w ozdobne pudełeczko na prezent?

Tak. Każdorazowo biżuteria marki Bellamente pakowana jest w ozdobne, eleganckie pudełeczko jubilerskie. W tym momencie są to pudełeczka grafitowe bez logo. Za niedługo ich miejsce zastąpią czarne pudełeczka z logo Bellamente. W przyszłości będę chciała rozszerzyć ofertę o wybór różnorodnych opakowań i możliwość zakupienia torebeczek prezentowych, ale to jeszcze przed nami. 🙂

Często mam uczulenie na biżuterię, czy znajdę coś dla siebie w ofercie Bellamente?

Tak, biżuteria Bellamente tworzona jest ze srebra próby 925. Jest to materiał od sprawdzonych dostawców, a wielokrotne badania jego stopu w Urzędzie Probierczym potwierdzają jego jakość. Srebro to nie zawiera niklu ani ołowiu, które mogłoby uczulać. Jeśli jednak masz wyjątkowo mocne uczulenie, nawet na srebro, wtedy polecam Ci produkty złocone. W mojej pracowni postawiłam na wysoką jakość złocenia i zależnie od produktu, powłoka 24-karatowego złota jest 3-krotnie lub 4-krotnie grubsza od powłok zwykle stosowanych przez konkurencję.

Czy możliwe jest zamówienie produktu ze złota?

Jeszcze nie. Będę informować o takiej możliwości w newsletterze i mediach społecznościowych, więc jeśli czekasz na tę możliwość, to zachęcam cie do śledzenia tych kanałów. 🙂 Będę wprowadzać tę możliwość na 100%, to tylko kwestia czasu.

Czy w Bellamente można naprawić/odnowić swoją biżuterię?

Nie. O ile nie jest to biżuteria Bellamente, to nie ma takiej możliwości. Nie lutuję łańcuszków i nie naprawiam biżuterii z innych sklepów czy od innych projektantów. Jeśli chcesz jednak odnowić czy np. zmienić długość bransoletki zakupionej u mnie jakiś czas temu lub jeśli biżuteria ode mnie doznała jakiego uszkodzenia mechanicznego – zgłoś się do mnie. Każda usługa wyceniana jest indywidualnie. Ja najlepiej znam swoje produkty i wiem jak je naprawić i dopieścić, aby cieszyły oko jak najdłużej. 🙂

Chciałabym wymienić element w biżuterii na inny (sztyfty na bigle, lub zapięcie bransoletki). Czy jest to możliwe?

Tak, jest to możliwe. Wystarczy, że napiszesz do mnie wiadomość z zapytaniem. Jeśli chcesz zmienić bigle angielskie (zawieszki na kolczyki z zamknięciem) na bigle otwarte, to możesz zamieścić notatkę do zamówienia z takim życzeniem. Jeśli jednak potrzebujesz dużej zmiany (która dla mnie oznacza konieczność lutowania), np, chcesz zmienić bigle na sztyfty, wtedy napisz do mnie zanim dokonasz zamówienia, gdyż nie przy każdym projekcie taka modyfikacja będzie możliwa.