lisc bellamente2 jasny roz oba

KATEGORIE ARTYKUŁÓW NA BLOGU

PRZEJDŹ DO WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW TUTAJ

O marce Bellamente

to ja

Skąd zrodził się pomysł na tworzenie biżuterii, gdzie zdobyłam wiedzę
i doświadczenie oraz o dalszych perypetiach marki Bellamente – jeszcze do niedawna o nazwie Gapula handmade.
Jak to się stało, że doszło do takiej transformacji? W tej kategorii dowiesz się trochę o mnie, o marce, ale też o tym, jak wygląda budowanie marki biżuteryjnej zza kulis. Z jakimi zadaniami trzeba się zmierzyć, na co przygotować i jak wygląda proces „dojrzewania marki”.

Już niedługo pierwsze wpisy…

Rozmiarówka biżuterii

Dbalnik bizuteryjny powitanie

W tej kategorii znajdziesz niezbędne informacje o rozmiarach biżuterii. Przewodnik po długościach łańcuszków wraz z ich wizualnym przedstawieniem, tabele rozmiarów pierścionków oraz porady jak dobrać pierścionek do palca. Dowiesz się też jakie są sposoby regulacji biżuterii i sama zobaczysz, które rozwiązania są najlepsze dla Ciebie.

Już niedługo pierwsze wpisy…

Dbalnik biżuteryjny, czyli pielęgnacja biżuterii

Smocze kolczyki mini 0

Dlaczego warto pielęgnować biżuterię?
Ponieważ dbając o nią, dobrze przechowując i przestrzegając parę prostych zasad, będzie Ci służyła wiele lat, a kto wie, może doczeka się wielu dekad przekazywania z pokolenia na pokolenie… W tej kategorii dowiesz się o kilku zasadach przechowywania biżuterii, jej noszenia, regularnej pielęgnacji, a także o tym jak radzić sobie w awaryjnych sytuacjach, czyli przykładowo jak rozplątać łańcuszek, gdy do tego dojdzie.

Rodzaje biżuterii a własny styl

DRAGON

Zastanawiałaś się kiedyś jak wiele jest rodzajów biżuterii? Jak wiele jest sposobów na ozdabianie ciała? Po co w ogóle nosimy biżuterię? Opowiem Ci przy okazji trochę o różnych technikach tworzenia biżuterii. Dzięki temu dowiesz się jak wybrać biżuterię „we własnym stylu”, czyli słów kilka o wielkości, materiałach, gustach, symbolach i temperamentach.

Już niedługo pierwsze wpisy…

Prosto z pracowni

Prosto z pracowni 2 scaled

Ciekawa co „na warsztacie”? 🙂 Tutaj od czasu do czasu podzielę się z Tobą procesem tworzenia nowych egzemplarzy biżuterii. Podejrzysz tutaj cały proces twórczy: od inspiracji, projektowania i planowania kolekcji, poprzez tworzenie poszczególnej biżuterii, aż po jej fotografowanie, prezentację w sklepie i pakowanie.

Już niedługo pierwsze wpisy…

Biżuteria w stylizacjach

Bransoletka Simple z perla

Jak dobierać biżuterię do stylizacji? Pewnie nie raz zadawałaś sobie to pytanie. Czym się kierować, czy kształtem twarzy, typem urody, figury, czy może jeszcze czymś innym? Czy każdą biżuterię można ubrać na dowolną okazję czy są jakieś zasady kiedy „nie wypada” zakładać pewnych rodzajów biżuterii.

Już niedługo pierwsze wpisy…

Ogłoszenia i informacje

News

Tutaj znajdziesz wszelkie ogłoszenia: o targach i innych wydarzeniach, datach premier nowych kolekcji, wywiadach, nowych współpracach oraz informacje urlopach, sprawach organizacyjnych itp.

Już niedługo pierwsze wpisy…

Porozmawiajmy…

MG 0054 Edit

Kategoria wpisów „z potrzeby serca”. Czasem jest tak, że po prosto chciałabym coś wyrazić bardziej, lepiej, przekazać ci jakieś przemyślenia, być może Cię zainspirować, zmotywować lub po prostu luźno porozmawiać na różne tematy. 🙂 Dobra kategoria „do poczytania przy kawie”.

Już niedługo pierwsze wpisy…

No i co dalej?

?

Tu jeszcze nie ma żadnej kategorii, ale zostawiam to miejsce dla Twojej propozycji.
O czym chciałabyś poczytać u mnie na blogu? Co Cię ciekawi?
Jeśli masz ochotę, zapraszam Cię do kontaktu na pytania@bellamente.pl
Być może pojawi się tu temat właśnie Twojego pomysłu?:)

Najnowsze wpisy:

 • Historia marki Bellamente – odc. 2.
  Kolejne kroki w rozwoju, czyli intensywna nauka podstaw złotnictwa Gdy złapałam już porządnego bakcyla na tworzenie biżuterii i nabrałam nieco pewności „w rękach”, odważnym wtedy dla mnie krokiem było zakupienie pierwszych materiałów ze srebra. Taaak.. od zakupu jeszcze przeleżały chyba z 3 miesiące w szufladzie, bo bałam się zmarnować materiał. 😅 Gdy na warsztat weszło…

  Czytaj dalej

 • Historia marki Bellamente – odc. 1.
  Historia marki – Początki, czyli pasja tworzenia Jak to się dzieje, że pewnego dnia od tak podejmujesz decyzję, która zmienia Twoje życie? Znasz to uczucie, kiedy patrzysz wstecz na tę niepozorną chwilę, a z perspektywy czasu widzisz jak bardzo była znacząca? To pomieszanie uczuć fascynacji i ciekawości, pomimo lekkiego stachu przed niewiadomą, które popychają do…

  Czytaj dalej

 • Witajcie w dbalniku biżuteryjnym!
  Dzień dobry!:) Witajcie w dbalniku biżuteryjnym, czyli pierwszej serii wpisów na moim nowym blogu. Czym jest dbalnik biżuteryjny? To będzie zbiór porad, które pomogą Wam zrozumieć, jak dbać o biżuterię, niezależnie z czego została ona wykonana. Będą to sposoby polecane przez złotników, sprawdzone doświadczalnie lub też potwierdzone w wiarygodnych źródłach.
 • Co nowego?
  Ostatnio wiele dzieje się w moim biżuteryjnym świecie.Największą frajdą dla mnie w ostatnim czasie był kurs lutowania od podstaw, na który przeczołgałam się przez pół Polski. Celem mojej podróży była „Wytwórnia Antidotum” w Warszawie. Polecam wszystkim to miejsce!Świetny warsztat, przyjazna atmosfera oraz pomocni i otwarci ludzie.Nic dodać, nic ująć. Pełna profeska. Przy tym wyciągnęłam z…

  Czytaj dalej

 • Zapraszam na mój fanpage na Facebook’a
  Witajcie! Uświadomiłam sobie, że jeszcze Was nie zaprosiłam na mojego funpage’a na Facebooku 😀 Dlaczego warto tam zajrzeć? Otóż jakoś tak wyszło, że dużo częściej wrzucam tam zdjęcia moich prac, niż na blogu i więcej się dzieje tam niż tu. Dlatego zachęcam do odwiedzenia strony: Facebook P.S. Za wszelkie polubienia, komentarze i udostępnienia będę niezmiernie…

  Czytaj dalej